Antique Lodge Kuşadası

Kuşadası’nda yepyeni ve harika işletmecilere sahip bir kamp alanı. 2021 yılının yazında ilk misafirlerini ağırlamaya başladılar, biz de onlardan biri olduk. Kamp alanından kısaca bahsedeyim; Kuştur Mevii’nde bulunuyor, Pigale plajında araba ile 5 dk mesafede, yürünedebilir ama o sıcaklarda biz araç kullandık. Kampın içerisinde butik odalar ve bungalov evler de var, bu sayede ailenizden birilerini ya da arkadaşlarınızı buraya davet edebilirsiniz. Bizim ailemiz ziyarete geldi, oda fiyatı 250 TL idi, bungalov fiyatları da 700 TL’ydi. Odalarda tuvalet yok, dışardaki ortak tuvaletler kullanılıyor. Kampın en keyifli yeri; bar ve havuz başıydı. Akşamları bar çok keyifli oluyor, ortam gerçekten çok sıcak. İşletme sahipleri bu ortamı sağlıyor diye gözlemledim ben, kendileri hem çok keyifli hem de muhabbetleri bol insanlar. Fiyatlar kamp alanı için birazcık yüksek, bira 35 TL mesela ve havuz başına da kendi içkinizle gidemiyorsunuz. Havuz demişken, gündüz de orada oturmak daha keyifli oluyor çünkü tek gölge alan burası var. 🙂 Kampta henüz ağaçlar büyümemiş ve maalesef karavan alanlarında gölge yok, gölgeden ziyade ağaç yok diyebilirim.. Temmuz sıcağında tente de direkt güneş yediği zaman pek hayrı olmuyor.. Havuz küçük bir havuz, genelde çocukların eğlendiği, ailelerin rahat ettiğini gözlemledim. 🙂 Aslında Antique Lodge çocuklu aileler için uygun, çocuksuz seyahat edenler için bir ara durak olabilir diye düşünüyorum.

Antique Lodge’ın güzel bir özelliği olarak; en sevdiğimiz kahverengi tabelalardan büyülü Efes Antik Kent’ine çok yakın olmasını söyleyebiliriz. Araba ile 20 dk lık bir mesafede antik kente ulaşabilirsiniz. Biz o sıcağa rağmen bir günümüzü buraya ayırdık, sonrasında karavanımıza döndüğümüzde iyi ki buraya gelmişiz de Efes’e gidebildik diye düşündük. 🙂

Eski karavan kamplarında genelde gri su için alt yapı kurulmamış olduğu için gri yani lavabo suyumuzu bidonlarla taşıyıp dökmek zorunda kalıyoruz fakat Antique Lodge en büyük yatırımı toprağın altına yapmış, ağaçları sonra hallederiz demişler. 🙂 Bunun sayesinde gri suyunuzu direkt gidere bağlayabiliyorsunuz ve kamp size en büyük hizmeti vermiş oluyor. 🙂 Bir sonraki sene ağaçlar da geldiğinde burası çok keyifli bir yer olacak, her şey aynı anda olmuyor.

Personel de bir o kadar ilgili, biz Mahmut’la tanıştık iyi ki de tanıştık. Bize çok yardım etti, geldiğimizde karavanımızı bizimle birlikte kurdu, biten tüpümüzde hızır gibi yetişti.. her yerdeydi. 🙂 Sağolsun varolsun, her yerde Mahmut gibiler olmuyor.

Sonuç olarak; şu an meksika sınırında gibi olan Antique Lodge seneye ağaçlanacak ve çook daha güzel bir yer olacak. Bu haliyle fiyatları biraz yüksekti, biz 2021 Temmuz ayında 195 TL ödedik karavan başına. Seneye mutlaka yine görüşeceğiiiz. 🙂

Yorum Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir